Co dalej ze złotym? Prognozy nie napawają optymizmem Kurs walut, 09 03.2022 :: Magazyn :: RMF FM

Nie zmienił natomiast prognozy na 2023 rok na poziomie 125 USD/b. Po pamiętnej konferencji prasowej prezesa NBP określenie “jastrząb” zrobiło się znacznie bardziej popularne. Oznacza podejście w polityce monetarnej dążące do podnoszenia stóp procentowych, by walczyć z inflacją. Piątkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się wzrostem WIG20 o 0,58 procent, co przełożyło się na przeszło pięcioprocentową zwyżkę indeksu w skali tygodnia. Po danych z rynku pracy rynek spodziewał się wrześniowej podwyżki o 75 pb., jednak środowy odczyt inflacji CPI w USA ponownie wprowadził zamieszanie.

usd prognozy

W krytycznym momencie, 7 marca 2022 roku euro dobiło do niemal 5 zł, a dolar osiągnął wartość bliską 4,6 zł. Po wakacyjnym rajdzie dolara, który w lipcu po raz pierwszy od 20 lat na chwilę zrównał się wartością z euro, analitycy musieli zrewidować swoje nastawienie wobec amerykańskiej waluty. Choć jednak prognozy dla kursu EUR/USD uległy istotnemu obniżeniu, to większość rynkowych prognostów nadal zakłada, że w kolejnych kwartałach czeka nas osłabienie dolara wobec euro. Patrząc na historyczną sprawdzalność tych projekcji, należy do nich podchodzić ze sporą dawką sceptycyzmu.

WiadomościWszystkie wiadomości

Europejski Bank Centralny zrobił wariant wielokrotnie rozgrywany ostatnio w Polsce. Odważnej decyzji towarzyszyła konferencja prasowa, która zupełnie zmieniła wydźwięk decyzji. Pomimo dużej podwyżki rynki patrzą podejrzliwie na euro. EBC podnosi stopy procentowe Na wczorajszym posiedzeniu Europejskiego… Oczekuje się, że Rezerwa Federalna w środę ogłosi kolejną znaczną podwyżkę stóp procentowych. Naszym zdaniem pogorszenie danych o aktywności gospodarczej (w szczególności załamanie lipcowych danych…

usd prognozy

Zresztą już wcześniej złoty nie spisywał się najlepiej. Kurs euro systematycznie osiąga coraz wyższe poziomy. Poziom 3,80 zł za euro po raz ostatni widzieliśmy w kwietniu 2010 r. W prezentowanych na tej stronie analizach dla dolara często zobaczysz dodatkowe analizy indeksu dolarowego. Analiza techniczna wykresu USDX jest szczególnie pomocna w sytuacji, gdy obraz techniczny na konkretnych parach walutowych z USD jest trudny do jednoznacznej interpretacji. Polecam zwracać uwagę zwłaszcza na kluczowe poziomy wsparcia i oporu na wykresie indeksu dolarowego.

Analiza wybranych walorów na żywym rynku

Pod koniec lipca Bank Centralny Republiki Tureckiej po raz siódmy nie zmienił stóp procentowych wbrew oczekiwaniom na podwyżki w obliczu inflacji i systematycznej deprecjacji tureckiej liry… Po dwóch 75-punktowych podwyżkach z rzędu rynek liczy, że do końca roku stopa funduszy federalnych wzrośnie jeszcze o przynajmniej 75 pkt baz., czyli do minimum 3 proc. To i tak bardzo niski poziom zważywszy na fakt, że oficjalnie raportowana inflacja CPI w Stanach Zjednoczonych zbliża się do 10 proc.

Najsilniejszy od 2020 roku 29-sesyjny wzrost S&P 500

Najlepiej posiadać oszczędności w kilku walutach, aby zminimalizować ryzyko inwestycyjne. Funt brytyjski wydaje się także stabilną walutą, dlatego też warto rozważyć funty szterlingi, jeśli pragniemy oszczędzać na przyszłość. Mniej oczywistym wyborem jest korona szwedzka oraz dolar australijski, które zaliczane są do bezpiecznych walut. Po pierwsze, kilkaset euro w gotówce da większe bezpieczeństwo na wypadek wystąpienia najczarniejszego scenariusza wojny rosyjsko-ukraińskiej. Zysk EBITDA i EBIT są poniżej naszych oczekiwań w 3Q’21/22, pomimo dość istotnego wzrostu przychodów – tak komentują wyniki informatycznej spółki analitycy BM mBanku. Kurs Asbisu podczas czwartkowej sesji lekko rośnie.

Maksymalny kurs 4.53 i minimalny kurs 4.37. Prognoza kursu dolara na koniec miesiąca 4.44, zmiana w Grudzień -1.99%. Kurs dolara prognoza na Październik 2022. Maksymalny kurs 4.51 i minimalny kurs 4.35. Prognoza kursu dolara na koniec miesiąca 4.44, zmiana w Październik 2.07%.

Kurs walut 07.03.2022: NBP

Na tej stronie znajdziemy nie tylko analizy dolara, ale także indeksu dolarowego, który jest niezwykle pomocny w ocenie siły amerykańskiej waluty. Większa aprecjacja PLN nie jest też spodziewana w 2023 roku. Wszelkie treści zamieszczone na Portalu (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. O prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Materiały zawarte na Portalu mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji.

Wywindowało to punkt startu dla PKB w 2022 roku. Obecnie I kwartał można szacować na okolice 8%. Z punktu widzenia naszych dotychczasowych prognoz nie jest to scenariusz, który szczególnie nas martwi. Raczej utwierdza nas w przekonaniu, że niechęć do rewizji dynamik PKB usd to jen na ten rok (w kontrze do tzw. rynku) okazała się decyzją poprawną. Dotychczasowo szacowane 4,1% na 2022 rok jest naszym zdaniem jednak wartością za niską. Obok euro, funta, jena, czy franka szwajcarskiego dolar to jedna z głównych walut wymienialnych na całym świecie.

Medialny konkurent Tesli spółka Rivian opublikuje wyniki. Wall Street czeka na dane o wzroście…

Kurs euro do złotego nie przekroczy poziomu 4,60 zł, by w przyszłym roku obniżyć się do 4,50 zł. Już wtedy nie był to scenariusz zbyt optymistyczny. forex prognozy Zakładał bowiem, że kurs euro nie powróci do przedcovidowych wartości (czyli poniżej 4,35 zł) w całym horyzoncie prognozy.

O tyle byśmy mieli niższą inflację w tym roku, więc w takim wypadku inflacja wyniosłaby ok. 9,1 proc. W tym roku, ale wtedy pik inflacji mielibyśmy w 2023 roku” – powiedział wicedyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych NBP Jacek Kotłowski na konferencji prasowej. Wyniesie 10,8 proc., przy czym dużo zależy od tego, jak długo będzie utrzymywana tarcza antyinflacyjna. Nadzieją na ulokowanie swoich oszczędności jest wprowadzenie rządowych regulacji, które mają na celu zmuszenie sektora bankowego do proponowania depozytów bankowych z korzystniejszym oprocentowaniem.

Prognoza kursu dolara na koniec miesiąca 4.53, zmiana w Styczeń 2.03%. Prognoza kursu dolara na koniec miesiąca 4.53, zmiana w Listopad 2.03%. Maksymalny kurs 4.44 i minimalny kurs 4.28. Prognoza kursu dolara na koniec miesiąca 4.35, zmiana w Wrzesień -2.03%. rynek światowy W poniedziałek 14 marca złoty odrabia straty w stosunku do euro, franka szwajcarskiego, dolara amerykańskiego czy funta brytyjskiego. Czy ten trend się utrzyma, czy to tylko korekta i dobry moment, by zabezpieczyć się przed dalszym osłabieniem naszej waluty?

Comments are closed